„Superbakteria” w szpitalu tymczasowym. Przyjęcia pacjentów zostały wstrzymane

się ten artykuł?
COVID-19 to obecnie niejedyny problem tymczasowego szpitala w Ciechocinku. Wykryto tam tzw. superbakterię, która odpowiada m.in. za groźne dla życia zapalenie płuc.
Superbakteria w Ciechocinku
– U jednego z pacjentów 22 Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego (obecnie szpital tymczasowy) wykryto poza COVID-19 również bakterię New Delhi. Jest odporna na antybiotyki. Dlatego konieczne jest przeprowadzenie pełnego postępowania epidemiologicznego – powiedział rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.
Co dalej? Mól poinformował, że przyjęcia pacjentów do szpitala tymczasowego zostały wstrzymane. Wszyscy ci, którzy już znajdują się w placówce, zostaną przebadani pod kątem zakażenia bakterią New Delhi.
Bakteria New Delhi – co to jest?
Pierwszy przypadek New Delhi w Polsce odnotowano w Warszawie w 2011 r. To potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae – pałeczki zapalenia płuc, należącej do grupy bakterii jelitowych. Wywołuje ona między innym zapalenie układu moczowego, pokarmowego, opon mózgowo-rdzeniowych oraz groźne dla życia zapalenie płuc.
Zapalenia wywołane bakterią New Delhi mogą prowadzić do sepsywiększość antybiotyków. Dlatego potocznie nazywa się ją „superbakterią”.
Zobacz także

„Gdy trochę dorosłam, postanowiłam, że zrobię co w mojej mocy, żeby pomóc innym” – mówi Angela, dawczyni szpiku kostnego

„Gdybym po kolejnym ataku przestała szukać odpowiedzi, to skończyłoby się to śmiercią” – Barbara Pasek o swoich zmaganiach z boreliozą

Pierwsza indyjska szczepionka przeciw COVID-19 skuteczna w 81 proc.
Polecamy

Róża to ostra choroba zakaźna skóry. Jak wygląda i co ją wywołuje?

Nowy śmiertelny wirus atakuje tuż za naszą granicą. Ogłoszono alert w całym kraju

Koronawirus znów w natarciu, alarmujące dane. „Mamy tyle zakażeń COVID-19, ile jesienią 2020 roku” – ostrzega Paweł Grzesiowski
