Przejdź do treści

„Szczepionkę należy rozdać każdemu i wszędzie” – apelował książę Harry na wielkim koncercie promującym szczepienia na COVID-19

Książę Harry na koncercie Vax Live/ fot. GettyImages
Książę Harry na koncercie Vax Live/ fot. GettyImages
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Koncert Vax Live zorganizowano na cześć wszystkich osób, które od ponad roku walczą z pandemią. Podczas wydarzenia, w którym wzięło udział wielu celebrytów, wystosowano apel do światowych przywódców, aby udostępnili szczepionki na COVID-19 najbiedniejszym regionom.

Na koncercie poprowadzonym przez piosenkarkę Selenę Gomez, wystąpili min. Jennifer Lopez i Foo Fighters. W roli ambasadora koncertu i samej idei sprawiedliwego podziału szczepionek pomiędzy wszystkimi państwami świata wystąpił książę Harry, który wygłosił przemówienie do zgromadzonej na stadionie SoFi w Los Angeles (w pełni zaszczepionej) publiczności. Książę Harry pochwalił wysiłki pracowników na pierwszej linii walki z pandemią.

„Spędziliście ostatni rok walcząc odważnie i bezinteresownie, aby nas wszystkich chronić. Służyliście i poświęcaliście się, narażaliście się na krzywdę i działaliście z odwagą, znając koszty. Jesteśmy wam winni niesamowity dług wdzięczności. Dziękuję” – powiedział książę Harry.

Jennifer Lopez na koncercie Vax Live/ fot. Getty Images

Jennifer Lopez na koncercie Vax Live/ fot. Getty Images

Było to pierwsze publiczne wystąpienie księcia od czasu pogrzebu księcia Filipa. Książę Harry miał pojawić się na stadionie w towarzystwie żony, Meghan Markle. Jednak księżna Sussex, która jest w w zaawansowanej ciąży, została w domu. Para przewodniczy kampanii Vax Live, zorganizowanej przez grupę Global Citizen walczącą z ubóstwem.

„Szczepionkę należy rozdać każdemu i wszędzie. Nie możemy odpocząć ani naprawdę wyzdrowieć, dopóki nie nastąpi sprawiedliwa dystrybucja szczepionek w każdym zakątku świata. Misja, która stoi przed nami, to misja, na którą nie możemy sobie pozwolić i o to właśnie chodzi dzisiejszego wieczoru” – apelował książę Harry do zgromadzonych na koncercie.

publiczność podczas koncertu Vax Live/fot. Getty Images

publiczność podczas koncertu Vax Live/fot. Getty Images

Dzięki charytatywnemu koncertowi udało się zebrać 53,8 miliona dolarów dla firmy Covax, która stara się zapewnić sprawiedliwy podział szczepionek między wszystkie kraje. Jak szacują organizatorzy, suma ta pozwoli na zakup około 10,3 mln dawek szczepionek.

Koncert będzie transmitowany na YouTube 8 maja.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.