2 min.
„Większość ludzi będzie musiała otrzymać czwartą dawkę, aby chronić się przed wirusem” – uważa szef Pfizera

Czwarta dawka szczepionki przeciwko COVID-19 / istock
03.07.2022
Ignoruj zagrożenia, pamiętaj o lansie, nadużywaj słońca…Sposobów na zepsuty urlop jest znacznie więcej!
03.07.2022
Orgazm pochwowy bez tabu
03.07.2022
Domowe sposoby na zatkane ucho. Jak odetkać ucho zatkane: woskowiną, katarem, wodą?
03.07.2022
Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi? Podpowiadamy!
02.07.2022
5 rzeczy, które mężczyźni uwielbiają w łóżku
Czy konieczne będzie przyjęcie czwartej dawki szczepionki przeciwko COVID-19? Wszystko na to wskazuje. Albert Bourla, dyrektor generalny Pfizera, podczas programu „Face The Nation” w telewizji CBS przyznał, że trzy dawki szczepionki nie są w stanie ochronić przed obecnymi wariantami koronawirusa, m.in. Omikronem.
Dawka przypominająca jest nieunikniona
Albert Bourla, szef Pfizera, był w niedzielę gościem w programie „Face The Nation” w telewizji CBS. Mówił w nim, że kolejne dawki przypominające szczepionki przeciwko COVID-19 są „nieuniknione”.
Bourla dodał, że zarówno Pfizer, jak i inne firmy, pracują obecnie nad preparatem, który ochroni przed wszelkimi wariantami SARS-CoV-2.
„Ochrona, jaką uzyskujemy po podaniu trzeciej dawki szczepionki, jest wystarczająco dobra, a nawet całkiem dobra, jeśli chodzi o hospitalizacje i zgony. Nie jest jednak wystarczająca w przypadku infekcji i nie trwa długo” – mówił podczas programu.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Ochrona przed Omikronem
Szef Pfizera wyjaśnił na antenie CBS, że Omikron był pierwszym wariantem, który „w umiejętny sposób ominął ochronę immunologiczną”, którą zapewniają szczepienia przeciw COVID-19.
„To, co staramy się teraz zrobić, i pilnie nad tym pracujemy, to stworzenie nie tylko szczepionki, która będzie chronić przed wszystkimi wariantami, w tym Omikronem, ale także czegoś, co może dawać ochronę przez co najmniej rok” – wyjaśnił Albert Bourla.
I dodał, że adekwatne dane przekazał już Food and Drug Administration, czyli lokalnemu regulatorowi odpowiadającemu za dopuszczenie do sprzedaży określonych produktów i leków.
Udostępnij!
Zobacz także

Bezpłatna pomoc medyczna i szczepienia przeciwko COVID-19 dla Ukraińców. Tak Polska pomaga uchodźcom

Osoby przekraczające granicę z Ukrainą są zwolnione z kwarantanny w związku z pandemią COVID-19. Nowe rozporządzenie weszło w życie

Pomoc dla Ukrainy. Chcesz oddać krew? Ratownik medyczny wyjaśnia, o czym musisz wiedzieć
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

03.07.2022
„Budzę się i jem, by móc znowu zasnąć”, czyli czym jest zespół nocnego jedzenia (NES). Rozmowa z psycholożką zdrowia Agnieszką Węgiel

01.07.2022
„Nie jesteśmy w stanie odróżnić klinicznie depresji poporodowej od fazy niedoczynności poporodowego zapalenia tarczycy” – mówi dr Dorota Wakuła

29.06.2022
„W 93,5 proc. byłam osobą nieżyjącą. W jednej chwili straciłam wszystko. Ale po stracie też jest życie” – mówi Aleksandra Cymerman, która pomaga osobom dotkniętym traumą

28.06.2022