Przejdź do treści

Wybierasz się na zakupy? Przy okazji możesz zaszczepić się przeciw COVID-19

Wybierasz się na zakupy? Przy okazji możesz się zaszczepić przeciw COVID-19
Wybierasz się na zakupy? Przy okazji możesz się zaszczepić przeciw COVID-19 / Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Na początku mieliśmy problem z niewystarczającą liczbą szczepionek przeciw COVID-19 dla wszystkich chętnych. Teraz sytuacja zaczyna się odwracać. Niedługo, zamiast w przychodniach, będziemy mogli szczepić się w galeriach handlowych. Ruszył już program pilotażowy tej akcji. „Chcemy, żeby szczepienia były dostępne absolutnie wszędzie” – podkreślił na konferencji prasowej Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 .

Zaszczep się… w centrum handlowym

Do tej pory przyglądaliśmy się z uwagą i niemałym zaskoczeniem Izraelowi, gdzie zaszczepić przeciw COVID-19 można było się w barach, teatrach, na targach czy w IKEI. Teraz, gdy i u nas szczepionek pojawiło się więcej, szczepienia stają się coraz bardziej dostępne.

W czerwcu pojawiła się możliwość przyjęcia swojej dawki w aptece (do programu zgłosiło się już ok. 450 aptek z całej Polski), teraz pora na kolejny punkt – galerie handlowe.

Chcemy, żeby szczepienia były dostępne absolutnie wszędzie. Galerie są takim miejscem, gdzie spotyka się bardzo dużo osób, gdzie bardzo dużo osób odwiedza sklepy, kina i wszystkie punkty, które są w tych galeriach umieszczone. Chcemy, żeby przy tej okazji była możliwość zaszczepienia się” – powiedział na konferencji prasowej Michał Dworczyk.

W których miastach zaszczepisz się w galeriach handlowych?

Na początku szczepienia w galeriach handlowych mają być wykonywane preparatem Johnson&Johnson, ale z czasem ma pojawić się również możliwość przyjmowania tam szczepionek innych firm. Zostało już uruchomionych 8 pilotażowych punktów w centrach handlowych, m.in. w Warszawie, Bytomiu, Opolu, w Zabrzu, Łodzi i Toruniu. 

„Jesteśmy w trakcie rozmów z kolejnymi placówkami. Wierzymy, że szczepienia zostaną uruchomione w jak największej liczbie galerii handlowych. A to z kolei przełoży się na zainteresowanie szczepieniami i poziom zaszczepienia” – stwierdził pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19.

23 czerwca 2021 r. liczba wykonanych szczepień przekroczyła 27 mln. To znacznie więcej niż pierwotny cel rządu, którym było 20 mln przyjętych dawek preparatu do końca czerwca.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.