Przejdź do treści

Problemy z koncentracją? Deep Focus from Plants pobudzi twój mózg do działania. Przetestowałem!

Wojciech Gojke/fot. archiwum prywatne
Wojciech Gojke/fot. archiwum prywatne
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Ostatnie miesiące mojego życia są wyjątkowo intensywne, a lista nowych zadań sprawia, że muszę być mocno skoncentrowany przez wiele godzin w ciągu dnia. Szybko przekonałem się, że odpowiednia dieta czy wysypianie się to za mało, abym mógł być przez długi czas skupiony, podczas wykonywania obowiązków. Jednak w moje ręce wpadł suplement o nazwie Deep Focus from Plants, za sprawą którego mój mózg miał dostać dodatkowy zastrzyk energii. Przez miesiąc testowałem, czy dwie kapsułki dziennie wystarczą, aby poprawić szybkość reakcji i łatwiej wejść w stan koncentracji.

Też masz problemy z zebraniem myśli?

Wielu z nas – chociażby ze względu na specyfikę pracy – ma taki okres w roku, kiedy musi wykonywać większą liczbę zadań i jeszcze bardziej wytężać umysł. W moim przypadku jest to sezon letni, podczas którego, poza codziennymi zadaniami, muszę także skupić się na prowadzeniu rodzinnego biznesu nad Bałtykiem. Przez pierwsze tygodnie czerwca wszystko szło gładko. Aby zapobiec przemęczeniu, chodziłem spać o wczesnej porze, starałem się zdrowo odżywiać, unikałem używek i tak gospodarowałem czasem, aby móc się też choć trochę zrelaksować. Jednak z każdym dniem odczuwałem coraz większe wyczerpanie i miałem problemy z zebraniem myśli, czego konsekwencją była coraz większa liczba „wpadek”.

 

Twój mózg protestuje, kiedy chcesz go „wkręcić” na wyższe obroty? Wypróbuj Deep Focus from Plants, kupisz go w sklepie Hello Zdrowie!

W pewnym momencie obrałem niezbyt przemyślaną taktykę, aby po prostu jakoś przetrwać kolejne tygodnie. Wlewałem w siebie napoje energetyczne, które nie tylko dają krótkotrwały efekt pobudzenia, ale są też niezdrowe. Potrzebowałem czegoś, co w dłuższym okresie będzie w bezpieczny sposób dopingować mój mózg. Jedna z moich przyjaciółek zaproponowała mi skorzystanie z dużo zdrowszej opcji poprawy koncentracji – kapsułek Deep Focus from Plants, czyli roślinnego suplementu diety, zawierającego w sobie składniki wspierające głębokie skupienie. Efekt miał być odczuwalny już po kilku dniach.

Deep Focus from Plants. Energia płynąca z natury

Mam nikłe doświadczenie, jeśli chodzi o suplementy diety. Zazwyczaj wychodziłem z założenia, że wystarczą mi leki przeciwbólowe i te przepisane przez lekarza, a resztę problemów załatwią m.in. właściwa dieta czy zdrowy tryb życia. I nawet nie podejmowałem kroków, aby sprawdzić, czy można swój organizm wspomóc w inny sposób, zwłaszcza jeśli chodzi o mózg.

Jeszcze zanim otrzymałem brązową buteleczkę, opatrzoną nazwą Deep Focus from Plants, zacząłem bardziej interesować się tematem składników, które wpływają na poprawę koncentracji. W wolnych chwilach, mimo że w ostatnim czasie było ich niewiele, zgłębiałem wiedzę w tym zakresie. I gdy na początku lipca dotarła do mnie paczka z redakcji HelloZdrowie, po wyjęciu flakoniku zawierającego 60 kapsułek, w pierwszej kolejności zapoznałem się z etykietą tego produktu.

„To kompozycja na bazie ekstraktów z roślin, których działanie pobudza Twoje ciało do produkcji energii dla mózgu, ułatwia wejście w stan koncentracji i poprawia szybkość reakcji. Łatwiej będzie Ci się skupić, co sprawi, że codzienne obowiązki będą dawały więcej satysfakcji” – brzmi zachęcający opis Deep Focus from Plants.

W składzie znajdują się m.in. kofeina z liści herbaty (mająca właściwości energizujące, zmniejszające zmęczenie, i poprawiające koncentrację), l-teanina (zwiększają aktywność fal mózgowych alfa odpowiedzialnych za stan optymalnego skupienia), a także witamina b12 (niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania mózgu i całego układu nerwowego). Najważniejszym składnikiem Deep Focus from Plants jest jednak Cognivia – opatentowane połączenie ekstraktu z szałwii lekarskiej i olejku eterycznego z szałwii lawendolistnej. Ta mieszanka, jak zapewnia producent, usprawnia procesy myślowe, zdolności pamięciowe i ułatwia koncentrację. Brzmi imponująco, ale czy taki „pakiet” może zauważalnie wpłynąć na efektywniejszą pracę mózgu, i to już zaledwie po kilku dniach?

Ewa Wojciechowska

30 dni korzystania z suplementacji Deep Focus from Plants

Zachęcony zdobytymi informacjami, zacząłem zażywać kapsułki Deep Focus from Plants każdego poranka – 2 pastylki po posiłku. Muszę przyznać, że mój entuzjazm osłabł trzeciego dnia, kiedy w zasadzie nie poczułem, że z zwiększą łatwością przychodzi mi wykonywanie zadań w pracy. Jednak jestem jedną z tych osób, które chciałyby widzieć efekty niemalże natychmiast. Dlatego dałem tym niepozornie wyglądającym kapsułkom szansę, regularnie je łykając i cierpliwie czekając.

Pierwszy moment, kiedy poczułem, że chyba „coś” zadziałało, miał miejsce po ponad tygodniu  zażywania. Analizując dzień pracy stwierdziłem, że choć są nikłe szanse, że kiedykolwiek pokocham intensywne poranki, łatwiej jest mi zebrać myśli i wykonywać te same zadania. Kolejne dni utwierdzały mnie w przekonaniu, że moje „lepsze dni” są w sporej mierze wynikiem przyjmowania kapsułek. Czułem się coraz bardziej zmotywowany do działania, sprawniej realizowałem plan dnia i miałem w sobie więcej energii.

Po 30 dniach testowania tego produktu mogę zdecydowanie napisać, że kapsułki Deep Focus from Plants mają w sobie „moc”. Mogę je polecić nie tylko osobom, które – tak jak ja – mają wytężony okres w pracy, ale ogólnie mają problem z koncentracją, dokończaniem tego, co zaczęły i chciałyby poczuć, że potrafią utrzymać skupienie na podobnym poziomie przez wiele godzin i klarownie myśleć. I to nawet wtedy, gdy muszą się zmierzyć w wieloma zadaniami jednocześnie.

Cena Deep Focus from Plants to ok. 90 zł. Uważam, że to niewygórowana kwota za suplement stworzony z wysokiej jakości składników, których działanie jest potwierdzone badaniami (i m.in. przeze mnie!). Dlatego postanowiłem kontynuować korzystanie z Deep Focus from Plants i czuję, że moja przyjaźń z tym suplementem nie zakończy się w momencie, kiedy sezon dobiegnie końca.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.