Przejdź do treści

Gwyneth Paltrow trenuje z Tracy Anderson

Gwyneth Paltrow trenuje z Tracy Anderson
Zdjęcie: East News
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
Fryzjerka znalazła dziwną plamkę na jej głowie. Okazało się, że po 13 latach ma nawrót raka
szczepionka
Grypa – dlaczego się szczepimy?
Marihuana leczy raka. Mit czy prawda?
Mama i stetoskop
Mama i stetoskop: Nie wierzcie we wszystko co znajdziecie w internecie. Jeśli jest coś, co was nurtuje, to pytajcie lekarzy
Niepożądany odczyn poszczepienny. Jak często występuje?

Guru fitnessu Tracy Anderson twierdzi, że dokładnie w tym się specjalizuje, a to dlatego, że sama miała problemy z wagą po urodzeniu pierwszego dziecka. Dla Jennifer Lopez opracowała 90 minutowe, taneczne ćwiczenia cardio, które ta, po urodzeniu bliźniaków, musiała wykonywać przynajmniej 5 razy w tygodniu. Oczywiście w połączeniu z dietą. Jennifer przytyła w ciąży 25 kilogramów, do pełnej formy wróciła w kilka miesięcy po porodzie.

Tracy doskonale zdaje sobie sprawę z ludzkich marzeń o pokonaniu czasu i dokładnie to oferuje. Twierdzi, że jej trening pozwoli wszystkim przynajmniej do setki (tak tak, do setki!) cieszyć się sprawnym, umięśnionym ciałem. „Żegnajcie obwisłe pośladki czy ramiona. Dzięki moim ćwiczeniom możecie zatrzymać czas”, śmieje się w wywiadach. Madonna jej uwierzyła, nie może się z Tracy rozstać, najchętniej zabrałaby ją ze sobą wszędzie, gdzie się wybiera, w każdą trasę koncertową czy na wakacje. Do Polski jednak Tracy nie przyjechała, bo niedawno urodziła dziecko. I musi się skupić na doprowadzeniu własnego ciała do formy sprzed ciąży. Bo inaczej kto jej uwierzy?

10 rad Tracy Anderson

  • Ćwicz godzinę dziennie przez sześć dni w tygodniu. Przez 30 minut wykonuj ćwiczenia wspomagające układ krążenia (taniec, jogging, aerobik), a przez kolejne 30 minut ćwiczenia rozwijające mięśnie (z ciężarkami i rozciąganie). W ten sposób ćwicz przez sześć dni w tygodniu. Do końca życia.

  • Wystrzegaj się siłowni: obciążenia są tam zbyt duże. Zbyt intensywne ćwiczenia niepotrzebnie uwydatniają mięśnie. Lepiej chyba wyglądać jak tancerka, niż kulturystka? Po ćwiczeniach na siłowni szyja niebezpiecznie się skraca…

  • Jeśli chcesz mieć ciało tancerki, po prostu tańcz. Aerobik też jest świetny. Ludziom się wydaje, że trzeba być tancerzem, żeby umieć to robić. Nieprawda. Moje ćwiczenia na DVD są bardzo przystępne. Możesz wybrać jeden lub dwa zestawy, nauczyć się ich i wielokrotnie powtarzać.

  • Dobre rezultaty daje też wykonywanie wielu powtórzeń z niewielkim obciążeniem. Fitness polega właśnie na tym – wiele ćwiczeń wymagających nieznacznego wysiłku. O co chodzi? Sześćdziesiąt powtórzeń dziesięciu różnych ćwiczeń przy użyciu ciężarków najwyżej 1,5-kilogramowych.

  • Nie wyłączaj swojej uwagi w trakcie treningu. Niektórzy ludzie ćwiczą w sposób czysto mechaniczny, inni, jak Madonna i profesjonalni tancerze, mają pełną świadomość wykonywanych ruchów. Ci drudzy uzyskują lepsze rezultaty.

  • Obserwuj się w trakcie ćwiczeń. Przyglądaj się sobie w lustrze, oceniaj swoje ruchy, jakbyś była dziełem sztuki. Miej opinię o tym, jak wykonujesz ćwiczenia.

  • Nie wyrzucaj sobie, że nie wyglądasz jak Madonna. Czy musisz ćwiczyć przez dwie godziny dziennie? Chyba nie. Moje sławne klientki muszą, bo ich organizm potrzebuje większego obciążenia. Uzyskanie rezultatów i utrzymanie ich w przypadku Madonny przypomina profesjonalny trening sportowy – ona musi pracować ciężej.

  • Jeśli nie potrzebujesz schudnąć, jedz, co chcesz, ale rozsądnie. Ludzie nie powinni ciągle zastanawiać się nad tym, co jedzą. Ograniczanie jedzenia może stać się mentalną pułapką.

  • Jeżeli musisz schudnąć, narzuć sobie dyscyplinę. Nie polecam kobietom nabiału, nie lubię żywności przetworzonej. Codziennie piję sok z pietruszki, jarmużu, imbiru i jabłek. Jem chude białka, na przykład ryby i kurczaki, komosę i brązowy ryż.

  • Unikaj alkoholu. Ja bardzo rzadko pijam wino, alkohol osłabia metabolizm jeszcze przez trzy dni po wypiciu.

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Zainteresują cię również:

Kubek kawy

Kawa a jakość plemników. Okazuje się, że jest zależność!

Angelina Jolie najpierw szokowała, teraz ratuje życie

Strach przed bólem gorszy niż ból

Strach przed bólem gorszy niż ból

6 badań, dzięki którym diagnozujemy nowotwory

Nie odkrywaj swojej pasji – stwórz ją

Zdenerwowany? Zjedz coś

Fitness na zdrowe jelita

Owoce i warzywa bez przemycania

Owoce i warzywa bez przemycania

Pies kontra upał. Jak pomóc zwierzakowi?

10 ekokosmetyków idealnych na lato

10 rzeczy, które czyścisz źle, za rzadko lub wcale

Mamo, mam coś w oku!